Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej
  • Start
  • Wystawa ilustracji

„O księżniczce, która bez przerwy ziewała"

Princesa

Princesa

PRINCESA 2

PRINCESA 2

"La princessa que bostezaba a todas horas"
Wystawa ilustracji dla dzieci

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie i wydawnictwo TAKO
Koncepcja: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
14 wydruków – rozmiar 100 x 70 cm, do oprawienia.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wystawa złożona z 14 wielkoformatowych ilustracji hiszpańskiej ilustratorki Eleny Odriozoli pochodzących z książki Carmen Gil „O księżniczce, która bez przerwy ziewała”. Ilustracje – jak w książce – dopełnione są tekstem, dzięki czemu oglądając wystawę można zagłębić się w historię tytułowej bohaterki, by na końcu z pamięci odtworzyć przewijający się refren. Tekst stanowi tu także istotny element kompozycji – czcionka o różnej wysokości i grubości harmonijnie współtworzy całość. Wystawa powstała z okazji obchodów Dnia Hiszpańskiego dla Dzieci (Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, luty 2012).

Elena Odriozola – ilustratorka współczesna. Należy od Pencil Ilustradores – agencji zrzeszającej najlepszych hiszpańskich ilustratorów. Współpracuje w wieloma wydawnictwami książek dla dzieci. W 2005 roku ilustracje do „Księżniczki ...” otrzymały drugą nagrodę Ministerstwa Kultury Hiszpanii w kategorii najlepszych ilustracji książek dla dzieci i młodzieży. W 2012 Odriozola była nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award. Jej rysunki są liryczne, tworzone delikatną kreską w myśli zasady „mniej znaczy więcej”.

facebook