Mężczyzna grający na gitarze.

Koncert Marcina Wargockiego

Mężczyzna grający ana gitarze.

21 MAJA (SOBOTA) GODZ. 18:00
„Do głębi”/Marcin Wargocki/koncert/premiera płyty

Ten sobotni wieczór będzie świętem krainy łagodności. Na premierowy koncert Marcina Wargockiego z zespołem lepiej… nie zabierać telefonu. Bo, żeby być „bardziej” i „głębiej”, trzeba dać sobie przestrzeń. Na drodze tej będą towarzyszyły utwory z najnowszego krążka „Do głębi” w wykonaniu autora oraz utalentowanych muzyków: Bogdana Żywka, Anny Bojas, Katarzyny Wierzbickiej oraz Romana Ziobro. W dobie zamętu, niepewności i zabiegania – to wieczorne spotkanie będzie czasem odpoczynku i lekarstwem na „połowiczność” naszego życia, w którym zazwyczaj ślizgamy się tylko po powierzchni rzeczywistości, przez co ulegamy wiejącym tam wichrom. Zejście „do głębi” sprawi, że znów odzyskamy spokój.

Bezpłatne wejściówki dostępne online i w sekretariacie MOK. Miejsce: sala widowiskowa MOK

O PŁYCIE:

„Do głębi” to już trzecia płyta w dorobku Marcina Wargockiego. Artysta ponownie zabiera nas do krainy łagodności, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie. W sposób nieplanowany krążek wpisuje się idealnie w obecne wydarzenia i skłania do refleksji nad naszym życiem.

Co ważne – Marcin wprowadza nas „do głębi” naszych serc i dusz z perspektywy osoby wierzącej.

Może stąd bierze się odwaga i pełna nadziei ufność we wszystkich utworach, które usłyszymy na płycie? Na krążku znajduje się 14 autorskich utworów utrzymanych w klimacie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Marcinowi towarzyszą muzycy znani z poprzedniej płyty „Nie wątp” (2019): Bogdan Żywek (gitara, piano, hammond ) oraz Anna Bojas (skrzypce, chórki), a także gościnnie Katarzyna Wierzbicka (altówka, kalimba) i Roman Ziobro (kontrabas, gitara basowa). Wszyscy oni wzbogacają niewątpliwie brzmienie piosenek, podnosząc całą płytę na wyższy poziom. Pierwszy singiel „Myślę o dniu” znalazł się na pierwszym miejscu „Listy z Mocą”. Wydawcą płyty jest Edycja św. Pawła. Co ciekawe ukaże się ona jednocześnie na płycie CD i vinylu oraz będzie dostępna w serwisach streamingowych. Premiera 21 maja 2022 roku. Patronat honorowy na płytą objął Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński, a patronami medialnymi: Radio Fiat, Radio Warszawa, Radio Doxa, Radio Niepokalanów, Tygodnik Idziemy, Aleteia.pl, Chrześcijańskie Granie.

MARCIN WARGOCKI – SYLWETKA:

Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Pewien potencjał musiał zauważyć w nim jego polonista, który zaprosił Marcina do wzięcia udziału w przedstawieniach, na których to grał i śpiewał różne polskie piosenki. Tak zetknął się z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, który mu zaimponował i który pokochał, a miłość ta trwa do dziś. Obecnie Marcin ma 41 lat, żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas. Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta „GPS na Niebo” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z drugiego krążka „Nie Wątp” znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą. On sam ma już za sobą kilkadziesiąt koncertów w całym kraju.

Skip to content