Mężczyzna i kobieta we frakach i melonikach.

Koncert piosenek retro

Mężczyzna i kobieta we frakach i melonikach.

25.07.2021 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 LETNIE KONCERTY OGRODOWE/RETRO Lata 20-te, Lata 30-te

Najpiękniejsze melodie rewiowe  i  piosenki  lat 20 – tych z repertuaru: Hanki Odronówny, Toli Mankiewiczówny, Zuli Pogorzelskiej, Aleksandra Żabczyńskiego, Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo w wykonaniu Zespołu IMPRESJA.

Najbardziej znane i lubiane piosenki lat 20-tych oraz późniejszych z repertuaru ówczesnych gwiazd zarówno kina, rewii oraz kawiarenek i estrad,  bawią i wzruszają do łez kolejne pokolenia.

Stare przeboje, które obecnie przeżywają swój renesans rozbrzmiewają w pięknych aranżacjach, oprawione w stylowe stroje i  barwne słowo wiążące, wprowadzające słuchaczy w klimat przedwojennych kin, kulisy artystycznego i prywatnego życia ówczesnych gwiazd ekranu.

Całość koncertu opatrzona jest specjalnym słowem wiążącym, które wprowadza słuchaczy

w świat przedwojennych kawiarenek i kabaretów uchylając także rąbka tajemnicy osobistych losów każdej z przypominanych na koncercie postaci.

A to wszystko nierozerwalnie z kontekstem wydarzeń historycznych, które silnie splatały się z osobistymi losami gwiazd  międzywojennej Warszawy.

Dodatkowym walorem są piękne stroje retro wszystkich wykonawców. Koncert w wykonaniu Zespołu IMPRESJA w składzie: Wiktoria Oleksińska – wokal, Rafał Kuźma – wokal, Paweł Łukasik – altówka, Artur Łukasik – kontrabas, Joanna Błażej-Łukasik – fortepian, słowo wiążące, manager zespołu.

Współorganizator koncertu: Polska Fundacja Kultury
i Rozwoju

UWAGA! GRAMY BEZPIECZNIE.

Koncerty odbywają się z uwzględnieniem aktualnych zaleceń GIS

Wstęp wolny.

Miejsce: scena plenerowa MOK. W razie niesprzyjającej pogody koncerty zostaną przeniesione do sali widowiskowej MOK.

Skip to content