Lato blisko

15-16 CZERWCA (SOBOTA-NIEDZIELA)
„Lato blisko”/wydarzenie plenerowe

„Lato blisko” to zapowiedź wakacji i letnich wydarzeń plenerowych organizowanych przez nasz Ośrodek. Mieszkańców Józefowa czekają dwa dni wypełnione muzyką, relaksem, rękodziełem i dobrą kuchnią, a przygotowany program wpisuje się w unikalny charakter miasta, jego niespieszny rytm i bliskość natury.

PROGRAM:

sobota/niedziela 15-16.06.2024
strefa food trucków
sobota godz. 15:00-22:00
niedziela godz. 11:00-22:00

plener malarski „Willa Frankówka. Od Nowa. Malarstwo” godz. 15:00-19:00
Plener malarski skierowany jest do pełnoletnich artystów profesjonalnych, artystów amatorów oraz młodzieży od 16 roku życia. Jego podsumowaniem będzie wystawa prezentowana od czerwca do września 2024 r. w salonie Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówki. Zgłoszenia na plener przyjmujemy do 10 czerwca do godz. 16:00 w placówkach MOK-u lub mailowo na adres: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka. Tu więcej: PLENER

sobota 15.06.2024

animacje na skwerze godz. 15:00-19:00
Zapraszamy na warsztaty przygotowane przez instruktorów MOK-u oraz zaprzyjaźnione stowarzyszenia, a także na stoiska józefowskich rękodzielników. Ponadto w programie animacje rodzinne: szczudłowanie z bańkami, balonikami i wielką skakanką, gigantyczna kolorowanka, malowanie buziek, kącik malucha (w nim m.in.: duża jenga, klocki drewniane, rurki konstrukcyjne), tunele animacyjne, chusta klanzy, proca XXL.

mała SCENA PLENEROWA od godz. 15:00

godz. 15:00 Kopalnia Marzeń/zabawa z animatorami

godz. 16:00 Zespół Kukaj Kukawko/Letni Las – koncert rodzinny
Przeniesiemy się do rozbrzmiewającego dźwiękami lasu. Od szmeru strumyka, po śmiech dzieci pośród drzew. W piosenkach i zabawach znajdziesz mnóstwo leśnego bogactwa. Poznamy piętra lasu, zaśpiewamy co można robić w lesie, wyskaczemy się w zabawie z liczeniem, a na koniec ukoi nas leśna kołysanka. Wszystko z towarzyszeniem akustycznych instrumentów. Wspólna zabawa dla całej rodziny.

godz. 17:30 pokaz tańców orientalnych w wykonaniu sekcji tanecznej działającej w MOK Józefów

godz. 18:00 sety DJ-skie ze sceny: DJ Altenavium

godz. 21:00 Kino pod Gwiazdami: „Wonka”

reż. Paul King (USA, Kanada, Wielka Brytania, 2023) 117 min
Wydarzenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2024.

niedziela 16.06.2024

godz. 10:00 Rodzinna Rowerowa Gra Terenowa „Harcerskim Szlakiem”, której motywem przewodnim będą techniki harcerskie. Organizatorzy: Miasto Józefów, ICSiR oraz Szczep ZHP Józefów im. Por. Roberta George`a Hamiltona.

Start i rejestracja:skwer im. św. Jana Pawła II.

duża SCENA PLENEROWA

godz. 18:00 Sorry Boys/koncert

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół wydał sześć płyt i zagrał kilka tras koncertowych, wystąpił również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.

W ciągu mijających 12 miesięcy Sorry Boys zaprezentowali dwa albumy – jesienią 2022 r. ukazał się „Renesans”, nominowany do nagrody Fryderyk 2023 w kategorii ‘Album Roku Indie Pop’, z którego pochodzą przebojowe single: „Mapy gwiazd”, „Na spalonym moście” i „Fudżi”, a 21 lipca miała swoją premierę płyta „Moje serce w Warszawie”, upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Krążek promuje utwór tytułowy oraz najnowszy singiel „Dzień dobry” z gościnnym udziałem Roberta Gawlińskiego.

Program najbliższych koncertów będzie oparty na utworach z dwóch ostatnich albumów: „Renesans” i „Moje serce w Warszawie”, ale „Absolutnie, absolutnie” nie zabraknie także największych przebojów Sorry Boys!

godz. 19:30 Tęgie Chłopy/koncert i potańcówka

Nazwa zespołu jest muzyczną deklaracją: Chłopy grają przede wszystkim kieleckie „chłopy” – trójmiarowe, śpiewne melodie typowe dla wschodniej Kielecczyzny, zwane także „światówkami” lub „śpiwami”. Tęgie Chłopy chcą grać do tańca tak, żeby „sufit się podnosił” – jak to się ponoć zdarzało na zabawach ogrywanych przez słynną kapelę braci Witkowskich. W podnoszeniu sufitu wydatnie pomaga obecność mocnej sekcji dętej – trąbki, klarnetu i tuby.

Tęgie Chłopy wydały dotychczas trzy płyty: Dansing (wyd. Muzyka Odnaleziona, październik 2015), Wesele! (grudzień 2017, wyd. Wodzirej) i Rakieta! (listopad 2021, Echo Production). W 2019, w plebiscycie przeprowadzonym przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej wśród swoich słuchaczy, Dansing został uznany za najlepszą polską płytę folkową 25-lecia. Rakieta! – płyta z piosenkami nie tylko dla dzieci – zwyciężyła w fonograficznym konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2021.
Kapelę tworzą muzycy zaangażowani w organizację Kieleckiego Taboru Domu Tańca w Sędku koło Łagowa (2013-2016). Większość z nich współtworzy wiele cenionych projektów muzycznych i działań animacyjnych w świecie polskiej muzyki tradycyjnej.

Skład kapeli: Maniucha Bikont – tuba, śpiew; Maciej Filipczuk – skrzypce; Ewa Grochowska – skrzypce, śpiew; Mateusz Kowalski – akordeon, baraban, skrzypce i śpiew; Michał Maziarz – tenor, śpiew; Dorota Murzynowska – baraban; Szczepan Pospieszalski – trąbka, śpiew; Michał Żak – saksofon sopranowy, klarnet, śpiew; Marcin Żytomirski – skrzypce, śpiew.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa. Partnerzy: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji,OSP Józefów, Stowarzyszenie Espar 50+ ProKobieta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie

Patroni medialni: Radio 357,Pismo Samorządowe „Józefów nad Świdrem”.

Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II.

Skip to content