Na tle dziennego nieba druty wysokiego napięcia z nutami i ptakami.

Letnie koncerty ogrodowe/program

Blondynka, dwóch mężczyzn stojących do siebie tyłem, cygańska grupa taneczna, mężczyzna i zespół pięcioosobowy. Cztery zdjęcia na niebieskim tle.

Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa ofertę niedzielnych koncertów w plenerze. Prosimy o zapoznanie się z lipcowym i sierpniowym repertuarem.

UWAGA! GRAMY BEZPIECZNIE.

Koncerty odbywają się z uwzględnieniem aktualnych zaleceń GIS

Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK
W razie niesprzyjającej pogody koncerty zostaną przeniesione do sali widowiskowej MOK.

Zdjęcia czterech grup muzycznych na czerwonym tle.

LIPIEC

04.07. GODZ. 18:00
AGATA KARCZEWSKA Z ZESPOŁEM

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha czy Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii. 29 marca 2019 r., Agata opublikowała swój debiutancki album, „I’m Not Good at Having Fun”. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, znanym m.in. z produkcji albumów Krzysztofa Zalewskiego, Pogodno, Nosowskiej i Hey, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa. Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym.

W tym roku Agata została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues.

Oprócz artystki wystąpią:
Tomasz Gutka –
gitara, instrumenty perkusyjne
Wojciech Wawszczyk – gitara basowa

11.07 GODZ. 18:00
TEN TYP MES FEAT. SCHMIDT ELECTRIC

Mes wyposażony tylko w mikrofon wsparł się tym razem topowym zespołem jazzu elektrycznego w Polsce – Schmidt Electric, trębacza Piotra Schmidta. Repertuar to fuzja muzyki obu Sz(ch)midtów. Klimatyczne instrumentale równoważą mocne teksty klasycznych numerów Mesa.

Wystąpią:
Ten Typ Mes – rap
oraz
Zespół Schmidt Electric w składzie:
Piotr Schmidt – trąbka
Paweł Tomaszewski – klawisze, syntezatory
Jakub Mizeracki – gitara
Andrzej Święs – moog, gitara basowa
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Ten Typ Mes, właśc. Piotr Szmidt – polski raper, wokalista, producent muzyczny, realizator nagrań, autor tekstów, wydawca i felietonista.

Nagrał i wydał 13 albumów, a trzy z nich zdobyły status złotej płyty. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka. Ponadto współpracował z artystami, takimi jak Sarius, Włodi, Pezet, Andrzej Dąbrowski, Iza Lach, Dawid Podsiadło, Łona, Eldo, Krystyna Prońko, Maria Peszek, Quebonafide, Olaf Deriglasoff, Peja, Donatan, Kortez, Grubson, Monika Borzym, Hania Rani czy TUZZA GLOBALE. Jest jednym z raperów, których najczęściej zapraszano do gościnnych zwrotek (wystąpił w prawie dwustu utworach innych wykonawców). Jeden z 50 artystów, których biografia znalazła się w Antologii polskiego rapu, wydanej w 2014 przez Narodowe Centrum Kultury. Współzałożyciel niezależnej wytwórni płytowej oraz producenta ubrań Alkopoligamia.com. Felietonista „Gazety Magnetofonowej” i magazynu kulturalnego „Co Jest Grane24”.

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie oraz wykładowca na wydziale Jazzu AM
w Katowicach.  Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt to topowy trębacz polskiego jazzu. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 – 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix:

  • Nagroda indywidualna na „Jazz nad Odrą” 2008
  • Nagroda indywidualna na „I’st Tarnów Jazz Contest” 2008
  • Nagroda indywidualna na „Jazz nad Odrą” 2009
  • III miejsce na „Zmaganiach Jazzowych” w Szczecinie, 2008
  • Grand Prix na „III Novum Jazz Festival” w Łomży, 2010
  • Nagroda dla Najlepszego Solisty Festiwalu na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010
  • Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2012)
  • Nagroda Okolicznościowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013)

Nagrody zespołowe Piotra Schmidta:

  • Grand Prix na XXX Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors”, Kraków 2006.
  • Grand Prix na „I’st Tarnów Jazz Contest”, Tarnów 2008
  • Grand Prix na „Krokus Jazz Festival”, Jelenia Góra, 2008
  • Grand Prix na „XII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych”, Gdynia 2009
  • II miejsce na Hoeilaart Jazz Festival, Belgia 2010
  • Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010

Piotr Schmidt ma na swoim koncie dwanaście wydanych, autorskich płyt w tym trzy z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od 2011 roku regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.  

Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Kuba Badach, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Miuosh, Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Maciej Sikała, Piotr Baron, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Niedziela, Jacek Niedziela-Meira, Marcin Jahr, Wojciech Karolak, Mariusz Bogdanowicz, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Kazimierz Jonkisz, czy Michał Barański.

Piotr Schmidt jest również dyrektorem artystycznym wydawnictwa SJRecords, które od 2011 roku wydało 51 płyt różnych artystów, a obecnie wydaje ok. 10 płyt rocznie.

18.07. GODZ. 18:00
CYGAŃSKI KONCERT ROMANO IŁO

Program wspólnego koncertu zrodził się w 2019 roku podczas charytatywnego projektu Angela na rzecz dzieci i młodzieży romskiej pod patronatem Fundacji Salvator Wałbrzych.

Koncert zatytułowany ROMANO IŁO czyli Cygańskie Serce zawiera stare cygańskie pieśni z repertuaru najstarszego zespołu polskich Cyganów ROMA a także inne tradycyjne, czyli prawdziwie cygańskie piosenki w wykonaniu Angela. Na próżno wyczekiwać ogólnie znanego disco polo.

Tancerki i tancerz zaprezentują tradycyjne tańce cygańskie w stylu najbardziej w Polsce znanym, czyli Polska i Ruska Roma w odsłonie taborowej, estradowej a nawet weselnej: taniec z chustami, Serbianki, Polka Cygańska, oraz oprawa taneczna wokalu Angela.

Wykonawcy: Angelo Ciureja, Ula Jarosiewicz, Agnieszka Tenderenda, Otylia Ciureja, Andrzej Ciureja.

Angelo Ciureja:

  • młody, niezwykle utalentowany romski wokalista
  • stypendysta Ministra MSWiA
  • laureat wielu nagród w konkursach utalentowanej młodzieży romskiej
  • mimo młodego wieku, doświadczony, charyzmatyczny artysta świetnie realizujący się śpiewie klasycznym jak i tradycyjnym repertuarze cygańskim
  • założyciel i wokalista cygańskiego zespołu Romano Drom
  • inicjator i organizator co rocznego Festiwalu Muzyki Romskiej Romano Dzipen w Wałbrzychu
  • działacz na rzecz dzieci i młodzieży romskiej jako asystent romski w szkołach i świetlicach

Ula Jarosiewicz:

  • tancerka,
  • instruktorka tańca cygańskiego w różnych stylach: Polska/Ruska Roma, Roman Havasi, Kowli, Kalbelia i in.
  • propagatorka historii, tradycji i kultury społeczności romskiej,
  • założycielka zespołu MIRO IŁO prezentującego tańce cygańskie z różnych krajów: Polska, Rosja, Węgry, Turcja, Iran, Indie.
  • choreografka kilku zespołów cygańskich i niecygańskich działających przy Domach Kultury
  • autorka wielu projektów edukacyjnych i rozrywkowych o tematyce romskiej

25.07. GODZ. 18:00
RETRO Lata 20-te, Lata 30-te

Najpiękniejsze melodie rewiowe  i  piosenki  lat 20 – tych z repertuaru: Hanki Odronówny, Toli Mankiewiczówny, Zuli Pogorzelskiej, Aleksandra Żabczyńskiego, Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo w wykonaniu Zespołu IMPRESJA.

Najbardziej znane i lubiane piosenki lat 20-tych oraz późniejszych z repertuaru ówczesnych gwiazd zarówno kina, rewii oraz kawiarenek i estrad,  bawią i wzruszają do łez kolejne pokolenia.

Stare przeboje, które obecnie przeżywają swój renesans rozbrzmiewają w pięknych aranżacjach, oprawione w stylowe stroje i  barwne słowo wiążące, wprowadzające słuchaczy w klimat przedwojennych kin, kulisy artystycznego i prywatnego życia ówczesnych gwiazd ekranu.

Całość koncertu opatrzona jest specjalnym słowem wiążącym, które wprowadza słuchaczy

w świat przedwojennych kawiarenek i kabaretów uchylając także rąbka tajemnicy osobistych losów każdej z przypominanych na koncercie postaci.

A to wszystko nierozerwalnie z kontekstem wydarzeń historycznych, które silnie splatały się z osobistymi losami gwiazd  międzywojennej Warszawy.

Dodatkowym walorem są piękne stroje retro wszystkich wykonawców. Koncert w wykonaniu Zespołu IMPRESJA w składzie: Wiktoria Oleksińska – wokal, Rafał Kuźma – wokal, Paweł Łukasik – altówka, Artur Łukasik – kontrabas, Joanna Błażej-Łukasik – fortepian, słowo wiążące

SIERPIEŃ

01.08. GODZ. 17:00
WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIOSENEK POWSTAŃCZYCH Z ZESPOŁEM „MOKKA”

W czasie wojen żołnierzom zawsze towarzyszyły piosenki. Nie inaczej było w czasie Powstania Warszawskiego. W 77. rocznicę Powstania spotkajmy się, aby uczcić pamięć powstańców śpiewając te same piosenki, które podnosiły ich na duchu w trudnych chwilach. 

Organizatorzy: Urząd Miasta Józefowa oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Miejsce: skwer przy Pomniku „Łączniczki”.

08.08. GODZ. 18:00
ŚWIDERMAJER ORKIESTRA

Zespół po raz pierwszy zagra w pomniejszonym, czteroosobowym składzie. Podczas koncertu zaprezentuje utwory z dwóch płyt w odświeżonej aranżacji. Nie zabraknie takich kawałków jak: „Zima”, „Budynki drewniane” czy „Wiosna”. Za perkusją zasiądzie Bartek Sędek, grający dotychczas
 w Świdermajer Orkiestra na akordeonie.
Świdermajer Orkiestra to folk-rockowa grupa Świdermajer Orkiestra swoją muzyką rozsiewa pozytywną energię i wzbudza uśmiecha u każdego bez wyjątku. Znakomite teksty – nie tylko członków zespołu, ale też takich mistrzów jak Gałczyński – ilustruje muzyka, w której odnajdziemy elementy bluesa, reggae, rocka a także etno-folku. Dwie gitary, bas, bębny, prosty zestaw perkusyjny i tuzin „przeszkadzajek” zabierają słuchaczy w niebanalną podróż po Otwocku, zatopionym
w okolicznych lasach i łąkach, nad szumiącym nurtem Świdra, pośród słynnej drewnianej architektury. To zanurzenie w lokalnym mikroświecie jest ważne, ale nie czyni twórczości grupy hermetyczną. Wręcz przeciwnie. Przekaz ich piosenek pozostaje szalenie uniwersalny i ich wspólnym mianownikiem jest zachwyt oraz refleksja nad życiem. W swoim dorobku orkiestra ma występy przed takimi gwiazdami jak Mela Koteluk, Skubas, Ewelina Flinta czy Lao Che.

Skład zespołu:  Marcin Michalczyk – gitara, śpiew, Radek Zagajewski – gitara, Piotrek Kostrzewa
– bas, Bartek Sędek – perkusja.
Muzycy współpracujący: Maciej Łabudzki – perkusja, Tomek Garboliński – conga, przeszkadzajki, Marcin Kałuski – gitara, Maciek Czarnecki – saksofon.
 W 2015 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę z  jedenastoma piosenkami tekstowo osadzonych w klimacie rodzimego Otwocka. Dwa lata później ukazał się drugi album pt. „Prowincja”. Na płycie wystąpili gościnnie Bolek Błaszczyk (Grupa MoCarta) i Piotr Rychlec (Zakopower). Utwory takie jak „Zapach Prowincji” czy „Zima” pozwoliły zaistnieć kapeli na antenie „Trójki” Polskiego Radia czy telewizji TVP Polonia.  W kwietniu 2020 roku miała miejsce oficjalna premiera najnowszego singla zespołu zatytułowanego „Wiosna”.

22.08. GODZ. 18:00
ASTRA MODERNA

Wstęp zespołu: „Podczas lądowania samolotu tanich linii lotniczych w Madrycie turbulencje albo mało zdyscyplinowany klimat panujący wśród pilotów, spowodował spore poruszenie wśród pasażerów. W grupie tej byli dwaj przyszli znajomi: Hermund Drozd i Jan Walker. Obaj panowie wracali z targów artykułów bławatnych, a ich wspólne zamiłowanie do śpiewu, jak się w wkrótce okazało, pomogło uspokoić pasażerów na pokładzie rozwibrowanego samolotu. Bo oto jakby na sygnał z samego nieba wprost od matki od aniołów jednocześnie poczęli obaj nucić pieśń. W dodatku tą samą, znaną pod każdą szerokością geograficzną. I tak godzinę po wylądowaniu snuli razem plany na przyszłość siedząc wygodnie na tylnej kanapie. Do zespołu dołączyli wkrótce taksówkarz Ron Ohara, który wiózł ich z lotniska, jego bratanek Marek Dymek oraz jego stryj Leon Foks, którzy grywali w nocnych barach od Gibraltaru do Nowego Sącza. „I tu się zatrzymamy” powiedział ni stąd ni zowąd Ron. W lusterku auta było widać wyraźnie, że Nowy zaczął dość giętko sączyć. Splunął i wysyczał przez zęby, że i on chce grać Rockefellera i ma od kogo pożyczyć gitę. Stary zaś sączył niedbale i kazał im wszystkim po kilku minutach stanąć i bacznie przyglądać się drzewu, na którego koronie zdało się widzieć we mgle postać. Był to nie kto inny jak Michel Blade z Iron Bucket, którego nigdy przenigdy, nie trzeba było płoszyć dwa razy, bo zawsze miał oczy zmrużone. Nie było go tu od dawna, zatem miał prawo jak każdy, kto zna konstytucję być. Wszystko to można by opowiedzieć inaczej, ale dlaczego reszty nie miałaby opowiedzieć muzyka. Przecież i na to będzie „vascination”…/szczepionką przyp. MOK Józefów/

Astra Moderna zagra w składzie:

Maciek Wilski – klawisze, ukulele
Robert Derladka – wokal, gitara elektryczna
Jakub Ganczewski – gitara elektryczna
Marcin Fijałkowski – perkusja
Marcin Ciempiel – bas
Romek Adamiec – elektronika, bity 

29.08. GODZ. 18.00
PRO KOBIETY&DJ WIT/
TAŃCE I ŚPIEW Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

PRO Kobiety z Józefowa zapraszają na muzyczną podróż do różnych stron świata. Na józefowskiej scenie zabrzmią egzotyczne rytmy, zagości taniec i śpiew, a tuż po koncercie zaprosimy na wspólną potańcówkę pod chmurą w rytm muzyki DJ Wita.

Czarny tekst na białym tle. Na górze zielona szyszka.
Skip to content