O imprezach na orientację

10 MARCA (PIĄTEK) GODZ. 18:00
„Ino się orientuj, nie tylko w lesie”/ imprezy na orientację

Spotkanie poświęcone tematyce orientacji w terenie. Prezentacja zasad, wyposażenia, specjalistycznych map i imprez organizowanych w okolicy Józefowa.

Orientacja (orienteering) to otwarta i szeroka formuła spędzania czasu w ruchu. Jest to nieolimpijska dyscyplina sportu, polegająca na pokonywaniu trasy wyznaczonej za pomocą punktów kontrolnych z użyciem mapy i kompasu. Planowanie trasy pomiędzy punktami to istota orientacji, która może być piesza, rowerowa, narciarska, kajakowa, rolkowa. Długości i trudności tras są pod każdym względem bardzo zróżnicowane, od kilkusetmetrowych zabaw dla dzieci, po kilkusetkilometrowe rajdy przygodowe dla najwytrwalszych, także każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku i wydolności fizycznej. Prawidłowe posługiwanie się mapą zazwyczaj jest ważniejsze niż szybkość przemieszczania, więc wcale nie trzeba być biegaczem, żeby się dobrze bawić.

Zapraszamy na spotkanie w formie wykładu z rekwizytami. Prowadzenie: Tomasz Mikulski, mieszkaniec Józefowa, od wielu lat uczestnik rozmaitych imprez na orientację.

Wstęp wolny. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

Skip to content