Dziewczyna i chłopak na tle bloków mieszkalnych

Oxford Drama w Józefowie

Dziewczyna i chłopak na tle bloków mieszkalnych

10 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
Oxford Drama/koncert

NOWY FOLDER to muzyczny cykl, z którym ruszamy jesienią. Na scenie MOK Józefów wystąpią już uznani młodzi, niekonwencjonalni polscy artyści. Będzie świeżo, czasem kontrowersyjnie, ale na pewno ciekawie.

Kiedy inni silą się na efekciarstwo mające zagwarantować krajowy lub zagraniczny sukces, oni konsekwentnie trzymają się drogi, jaką obrali na samym początku. Kroczą nią własnym, niespiesznym tempem. Rezultat? Zamiast pstrokatej, muzycznej wydmuszki skrojonej pod trendy, której blask za rok czy dwa zniknie, Oxford Drama, czyli Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka – wrocławski duet ciągle młody scenicznym stażem i wiekiem swoich założycieli – stworzył styl trudny do pomylenia, na którego podstawie buduje jedną z najbardziej wartościowych dyskografii w polskiej muzyce ostatnich dekad. „Piszemy piosenki, jakie sami chcielibyśmy usłyszeć w radiu” – mówią.

Po dwóch świetnie przyjętych płytach: In Awe z 2015 i Songs z 2018 roku, przyszła pora na napisanie kolejnego rozdziału w historii wrocławskiej formacji. Trzeci długogrający album w dorobku Oxford Drama nosi tytuł What’s The Deal With Time? Jedną z pierwszych rozgłośni na falach której zadebiutował singiel „Not My Friend” zapowiadający płytę była amerykańska rozgłośnia KCRW. Utwór został zaprezentowany w audycji Henry`ego Rollinsa z kultowego zespołu Black Flag. Praca, jaką Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka wykonali przy swojej trzeciej płycie, ma wymiar niemal terapeutyczny. Bogate brzmienie obszyte zostało tekściarstwem najwyższej próby, łączącym w sobie rozterki współczesnego człowieka. To muzyka, która dobrowolnie chce zdjąć z barków słuchacza trapiące go rozterki. Nie ma potrzeby i powodu, by się przed tym bronić. Foto: Jarosław Zagrodny

NOWY FOLDER to muzyczny cykl MOK-u, z którym ruszamy tej jesieni. Na scenie MOK Józefów wystąpią już uznani młodzi, niekonwencjonalni polscy artyści. Będzie świeżo, czasem kontrowersyjnie, ale na pewno ciekawie.

Bilety: 30 zł licealiści i studenci / 50 zł normalne. Przedsprzedaż od 27 września. Miejsce: sala widowiskowa MOK

Skip to content