1 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA) GODZ. 18:00
Mamiko Ueyama i Rio Ueyama / recital fortepianowy
WYDARZENIE W RAMACH OBCHODÓW 60-LECIA MIASTA JÓZEFOWA
Podczas koncertu usłyszymy utwory Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Haydna, Felixa Mendelssohna-Bartholdy`ego oraz Fryderyka Chopina.
Bilety: 20 zł. Miejsce: sala widowiskowa MOK.
O artystach:
Mamiko Ueyama pochodzi z Osaki w Japonii. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła już w 3. roku życia. Jej niezwykły talent połączony z ciężką pracą sprawił, że bardzo szybko została doceniona jako pianistka. Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Osace, Mamiko przyjechała do Polski na staż podyplomowy w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Tu także odnosiła sukcesy w wielu konkursach pianistycznych. Doskonaliła swój warsztat pod kierunkiem wielu wybitnych profesorów: K. Katada, S. Ueda, J. Romaniuka, R. Sanjinez, K. Kennera i T. Szebanowej. Występy pianistki przyjmowane są w naszym kraju bardzo entuzjastycznie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów solowych, m. in. na zaproszenie Stowarzyszenia Dwa Brzegi wystąpiła podczas Puławskiego Festiwalu „Wszystkie Strony Świata” w Puławach. Wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu „Podlaska Oktawa Kultur” w Białymstoku. Wystąpiła z Recitalem Chopinowskim w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim oraz w Sannikach – „Wakacje na miarę Chopina”. W willi Atma w Zakopanem zaprezentowała kilka Preludiów Karola Szymanowskiego w trakcie „Marcowych Wieczorów Kameralnych”. Posiada bardzo szeroki repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, Rachmaninowa, aż po klasyków XX wieku. Obecnie występuje jako solistka w ‘The best of CHOPIN Live CONCERTS’ w Pałacu Dziekana na Starym Mieście w Warszawie.
Rio Ueyama ma 15 lat i urodził się w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął jako 4-latek w klasie fortepianu Marzeny Jasińskiej-Siudzińskiej (metoda Suzuki). Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Młodych Pianistów w Głubczycach (Grand Prix i I Miejsce w 2017 roku), Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (II Nagroda, Nagroda Fundacji Chopin w Ogrodzie Sztuk oraz Nagroda NIFC w 2017 roku), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu (I Nagroda w 2017 roku), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Koninie (I Miejsce oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha w 2018 roku), Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (I Miejsce w 2018 roku), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego ‘Premio ENRICO GALLETTA 2021’ w Livorno we Włoszech (I nagroda w 2021 roku), VI Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Turznie (III Miejsce w 2022 roku), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Koninie (I Miejsce w 2022 roku) oraz XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Enschede w Holandii (I nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu współczesnego w 2022 roku). Występował w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauzy wykonał Koncert fortepianowy D-dur J. Haydna) oraz w Filharmonii Narodowej (jako solista i kameralista). Był stypendystą Centrum Edukacji Artystycznej. Uczył się w klasie fortepianu prof. Marzeny Jasińskiej-Siudzińskiej oraz prof. dr hab. Anny Stempin-Jasnowskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Warszawie. Uczestniczył w kursach mistrzowskich m.in. u Dang Thai Son, Dina Yoffe i Nikorai Demidenko. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. Iriny Rumiancewej-Dabrowski.