Kolorowe pionowe pasy. Grafika.

Ruszają warsztaty wielkanocne

Kolorowe pionowe pasy. Grafika.

Przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych ofertę warsztatów wielkanocnych. Zapisy ruszają już od jutra. Zapraszamy! Oto program:


Wirtualna Pisanka 2021/warsztat mappingowy dla dzieci 6-12 lat
Wirtualna Pisanka to niesamowita akcja warsztatowa w sieci, której głównym bohaterem będzie JAJO!

Razem z Kolor Kolektyw odkryjecie znaczenie jajka w tradycji i zobaczycie ciekawie wykonane egzemplarze pisanek. Poznacie też pewną rodzinną grę związaną z biciem jajek. Wykonane przez Was prace plastyczne (nic trudnego! dostaniecie Instrukcję warsztatową) staną się elementem wspólnej instalacji mappingowej. Będziemy wyświetlać je na czymś, co przypomina… jajo dinozaura, animować i modyfikować na żywo. Jako efekt finalny warsztatu powstanie też dodatkowe video: będzie to wykonany techniką timelapse’u skrót z wszystkich prac w postaci pięknej, animowanej pisanki!

Sprawdźcie efekt finalny z 2020 r.:
https://youtu.be/d6XajCverxY

Przed Wielkanocą otrzymacie link zarówno do warsztatu (z dostępem od premiery przez cały okres świąt) jak i jego efektu finalnego – stworzonej wspólnymi siłami super wirtualnej pocztówki świątecznej do wysłania rodzinie czy znajomym (z nieograniczonym dostępem, a więc będzie to pamiątka na zawsze!) Prowadzenie: Kolor Kolektyw


Kolor Kolektyw to grupa artystów wizualnych i edukatorów, tworzących filmy animowane, mapping 3d, digitalowe kreacje wizualne oraz prowadzących warsztaty artystyczne, bazujące na nowych technologiach. Akcję warsztatową przeprowadzą założyciele Kolor Kolektyw: Kama Fundichely (malarka, graficzka, animatorka) i Krzysztof Rychta (grafik, muzyk, specjalista od nowych technologii).

Zapisy i ważne informacje:
Zapisy do 19 marca br. mailowo: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl , w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika. Przy zgłoszeniu otrzymacie Państwo instrukcję warsztatową, którą należy odesłać najpóźniej 24 marca. 29 marca otrzymacie link do warsztatu i filmiku z efektem finalnym/życzeniami.

20.03.2021 (sobota) godz.11:00 
Za zającem hop, hop… warsztaty świąteczne dla dzieci 8 +/online
Czym są słuchy, a czym skoki? Poznamy części ciała zająca oraz jego zwyczaje. Spróbujemy dowiedzieć się czemu króliczki i zajączki pojawiają się w naszych domach na Wielkanoc. Wykonamy ruchomą zabawkę – skaczącego zajączka na korbkę. Prowadzenie: Furtka Wyobraźni

Uwaga!!!
Dodatkowo potrzebne będą nożyczki, klej i kredki.
Zapisy do 17 marca mailowo: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika. Odbiór materiałów do zajęć 18 marca w godz. 11:00-17:00 lub 19 marca w godz.11:00-16:00 w MOK Józefów. Ilość miejsc ograniczona.

20.03.2021 (sobota) godz.13:00
Zdobienie wydmuszek barwionym woskiem pszczelim dla młodzieży i dorosłych/online
Jajka to jeden z najważniejszych symboli wielkanocnych. Można je ozdobić na wiele różnych sposobów. Gdy podpalisz woskową świeczkę dom wypełni się pięknym zapachem, a Ty będziesz mógł ostrożnie nanieść wzory na jajka.

Oprócz ozdobienia wydmuszek – kurzych (2 szt.) i gęsiej (1 szt.) – dowiesz się jak dawniej obchodzono Wielkanoc i jakie symbole jej towarzyszyły.

W zestawie znajdują się: dwie wydmuszki kurze, jedna wydmuszka gęsia, dwie świeczki woskowe, barwniki, narzędzie do zdobienia (ołówek zakończony szpilką), drewniane koraliki i wstążka do wykonania zawieszki.
Prowadzenie: Furtka Wyobraźni

Uwaga!!! Dodatkowo potrzebne będą zapałki.

Zapisy do 17 marca mailowo: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl , w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika. Odbiór materiałów do zajęć 18 marca w godz. 11:00-17:00 lub 19 marca w godz.11:00-16:00 w MOK Józefów. Ilość miejsc ograniczona.

27.03.2021 (sobota) godz. 11:00
Palma wielkanocna – warsztaty rodzinne/onlineRobienie palm wielkanocnych jest jedną z kilku tradycji, które nie zostały zapomniane i są kultywowane przez nas co roku. Hmm… A czy wiesz jakie jeszcze były tradycje? Te już prawie zapomniane… co robiły nasze pra i praprababcie w Święta oraz w Wielkim Poście?

Wylewanie żuru, wieszanie śledzia, chodzenie z gaikiem i kurkiem to tylko kilka z nich.

Ach… a ile zastosowań miała palma, toż to prawie czarodziejska różdżka! Podczas warsztatów poznasz dawne tradycje oraz wykonasz własną palmę z kwiatami z krepiny.
W zestawie znajdują się: suszone trawy, krepina, świeże gałązki. Prowadzenie: Furtka Wyobraźni

Uwaga!!!
Dodatkowo potrzebne będą nożyczki i i nitka do wiązania.
Zapisy do 24 marca mailowo: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl , w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika. Odbiór materiałów do zajęć 25 marca w godz. 11:00-17:00 lub 26 marca w godz.11:00-16:00 w MOK Józefów. Ilość miejsc ograniczona.

Skip to content