Zielono-biały rusunek. Mężczyzna patrzy przez lornetkę w strony mapy.

Stwórz scenariusz gry miejskiej

Zielono-biały rusunek. Mężczyzna patrzy przez lornetkę w strony mapy.

Uwaga! Na prośbę wielu grup termin przesyłania scenariuszy gier miejskich zostaje przedłużony do dnia 20 czerwca.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz uczniów józefowskich szkół do udziału w konkursie na opracowanie scenariusza gry miejskiej. Jest to konkurs rozpoczynający projekt „Questing józefowski czyli Józefowskie Gry Miejskie”. Na scenariusze czekamy do 10 czerwca.

Gra miejska to połączenie gry internetowej, happeningu i interaktywnej zabawy ulicznej. Uczestnicy mogą poznawać historię miasta, postaci z nim związanych, architekturę, przyrodę oraz inne walory naszego miasta i jego bliskiej okolicy. Miasto może stać się też miejscem, któremu wyznaczymy rolę tła do innego tematu – związanego z daną postacią czy obiektami umiejscowionymi w Józefowie. Ulice miasta stają się planszą gry, a zespoły uczestniczą w rozwiązywaniu zagadek. Od pomysłowości scenarzystów zależy jak miejską przestrzeń wykorzystywać będą później uczestnicy gry. Gra może składać się z kilku części lub tworzyć jedną całość.

Konkurs ma na celu wyłonienie scenariuszy, które w późniejszych etapach projektu będą wykorzystywane podczas rozgrywek międzyszkolnych czy też grupowych na terenie naszego miasta. Scenariusze będą również dostępne dla mieszkańców oraz odwiedzających nasze miasto w formie elektronicznej i w postaci ulotek.

Forma scenariusza jak i tematyka nie jest narzucana przez Organizatorów. Tylko od pomysłowości i chęci uczestników zależy jak będzie ich scenariusz wyglądał. Zagadki, mapy, wiersze, rebusy, orientacja w terenie, opisy…. – wszelkie pomysły są mile widziane.

Na zwycięskie grupy czekają atrakcyjne nagrody.

A to link do inspiracji:

https://ceo.org.pl/sites/default/files/rozegraj-okolice.pdf

Szczegóły w regulaminie konkursu:

Skip to content