Głowa mężczyzny w długich włosach i z brodą na tle szarcyh chmur.

To już 14. „Lep na bluesa”

Głowa mężczyzny w długich włosach i z brodą na tle szarcyh chmur.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się w terminie 2-4 września.

W tym roku szczególnie wyczuwalna będzie obecność Patrona festiwalu. Na naszej scenie zagra m.in. zespół PBK Blues z Czech, którego muzycy od dawna, z dużymi sukcesami, grają utwory Tadeusza Nalepy, a także długo oczekiwany Miron Nalepa Band, który kontynuuje najlepsze tradycje polskiej muzyki rockowej i bluesowej.

Celem Festiwalu jest popularyzacja muzyki bluesowej oraz gatunków pokrewnych. Takiego właśnie bluesa, bogatego we wpływy muzyczne, z elementami jazzu, funku, soulu czy bossa novy gra zespół The Blue Drags, który usłyszymy podczas finałowego dnia.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji „Lepu na Bluesa” będzie Irek Dudek. Artysta zaprezentuje dwa muzyczne oblicza, w tym największe przeboje Shakin` Dudi, przy których bawiła się cała Polska. Na koncercie nie zabraknie też oczywiście muzyki bluesowej w znakomitym wykonaniu lidera grupy oraz towarzyszących mu muzyków.

Józefowski Festiwal bluesowy to nie tylko koncerty, ale również wydarzenia towarzyszące. W tym roku zapraszamy na dwie wystawy – rysunków Janusza Daczuka oraz obrazów Bartosza Milewskiego. Po raz pierwszy płynącą ze sceny muzykę połączymy też z lokalnym jedzeniem dostępnym na ECO TARGU. Zapraszamy na stronę Festiwalu.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 60-lecia Miasta Józefowa

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa Marek Banaszek

Patronat medialny: Radio dla Ciebie, Twój Blues, Pismo Samorządowe „Józefów nad Świdrem”

Partnerzy: Holiday Inn Resort Warszawa – Józefów, PSB Mrówka Falenica, Wydawnictwo Świdermajer

Skip to content