Ventoso Quintet

20 SIERPNIA (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
„Muzyczne Tour de France”/Ventoso Quintet/Letnie Koncerty Ogrodowe

Jest letni wieczór, temperatura już tak nie doskwiera, n a podwórku panują idealne warunki, żeby odpocząć po całym dniu. W taki właśnie wieczór zabierzemy Was w podróż po stylu francuskim. Znajdzie się tam miejsce zarówno dla podniosłej atmosfery arystokracji francuskiej, jak i na rewie barw impresjonistycznej kompozycji C. Debussy’ego. Dla odmiany nie zabraknie także nutki orientu. W trakcie koncertu pojawią się też zwiewne i beztroskie części, które idealnie wpasowują się w klimat letniego wieczoru.

Zespół składa się z pięciu różnych dętych instrumentów. Brzmią one całkowicie inaczej, przez co znalezienie wspólnego brzmienia jest wyzwaniem, jednak ta różnorodność daje ogromne możliwości barwowe i interpretacyjne. Nasze muzyczne Tour de France przeprowadzi słuchaczy przez różne epoki, dając im doświadczenie różnorodności brzmienia oraz dobrze spędzony wieczór z piękną muzyką!

W skład zespołu Ventoso Quintet wchodzą: Michalina Barcikowska – flet; Paulina Sochaj – obój; Jan Tomaszuk – klarnet; Aleksander Kowalak – fagot; Szymon Woźniak – waltornia.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

Skip to content