Warsztat muzyczny z Anią Brodą

24 WRZEŚNIA (SOBOTA) GODZ. 11:00
Orkiestra podwórkowa z Anią Brodą/warsztat muzyczny/ dzieci 5-10 lat

Jeśli roznosi Cię energia i lubisz tworzyć. Jeśli jesteś właścicielem ukulele lub gitary, namiętnie walisz w bębenek, czy też godzinami ćwiczysz na flecie i klarnecie to może być propozycja dla Ciebie!

Celem warsztatów jest praktyczne zastosowanie tradycyjnych brzmień / bum cyk cyk/ w muzyce nowoczesnej. W ramach zajęć powstanie spontaniczna muzyczna grupa, która bazując na potencjale jaki wnoszą do zespołu jego uczestnicy nauczy się jak wykorzystywać instrumenty i etno rytmy w piosence.

Jak stworzyć orkiestrę podwórkową, która gra na wszystkim co jej wpadnie w ręce?

Jak stworzyć tekst nowej piosenki ze wspólnych rozmów w czasie warsztatów albo z przepisu na budyń? To proste 🙂

Pomysł autorskich warsztatów ma na celu przybliżenie języka piosenki oraz wspieranie wspólnotowego charakteru zespołowego muzykowania wśród małych amatorów i profesjonalistów. Dla tych, którzy już grają, ale też dla tych, którzy marzą o muzykowaniu. Celem jest pokazanie form wspólnego tworzenia jako elementów zabawy jednoczących grupę, która jednocześnie rozwija jednostkę, uczy autoprezentacji i komunikacji w grupie.

W ramach warsztatów poznamy
-eksperymenty z dźwiękiem
-naśladowanie dźwięków
– dynamika własnego głosu : cicho- głośno
-improwizacje
-melorecytacje
-praca z rytmem
-tworzenie i zapamiętywanie melodii
-nauka gry na prostych instrumentach perkusyjnych
-elementy pracy z ciałem do tekstów piosenek i zabaw
-koordynacja ciała w ruchu

Formy działania: mieszane, integracyjne, ruchowe, w większości prezentowane ćwiczenia będą stymulować działania zespołowe z możliwością dobrowolnej improwizacji pojedynczego dziecka na tle grupy.

Prowadzenie: Ania Broda, artystka sceny folk, cymbalistka, pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów, animatorka. Od 2011 roku nieprzerwanie zajmuje się edukacją muzyczną wśród dzieci i młodzieży. Nagrała popularne płyty z muzyką dla tej grupy słuchaczy, w tym kultowe wydawnictwo
„A ja nie chcę spać”, które otrzymało w 2011 roku Nagrodę Główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Wstęp: 20 zł/osoba, płatne na miejscu, tylko gotówką. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: j.sienkiewicz@mokjozefow.pl do 22 września. Miejsce: Klub Hydrofornia.

Skip to content