Ekspresyjnie namalowany obraz.

Wystawa Maki Gadowskiej

Ekspresyjnie namalowany obraz.

27 MAJA (PIĄTEK) GODZ. 18:00
PODRÓŻE”/WERNISAŻ WYSTAWY MAKI (MARII) GADOWSKIEJ/ŚWIĘTUJEMY 60-LECIE MIASTA JÓZEFOWA

„Obrazy są obiektywnym faktem materialnym. Można posiadać, a priori – doskonały warsztat plastyczny, lecz to nie jest żaden ważny powód do powstania obrazu. Powody bywają prawdziwe lub sztuczne. Tak samo jak te, lub tamte grupy obrazów. W przypadku Maki zaczynamy mówić o prawdziwości. A to ma dla mnie swoją bezcenność. To nie jest płytka i kolorowa notka reklamowa. Ani kolejny -izm z historii sztuki. To spotkanie człowieka z Istnieniem. I uważne, i osobiste kadrowanie jego fragmentów” – Dariusz Wilczyński Prezes ZPAMiG

MAKA (MARIA) GADOWSKA – ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Prace prezentowała na 50 wystawach zbiorowych oraz 15 wystaw autorskich między innymi w Warszawie – Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum – Stara Kordegarda, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, BWA – w Nowym Sączu i Nowym Targu. Finalistka konkursów III i IV Międzynarodowego Biennale Pasteli – Nowy Sącz 2008, XXII Festiwal Malarstwa Współczesnego Szczecin 2008, Quadro Art. – II Międzynarodowe Biennale Obrazu Łódź 2009, Triennale z Martwą naturą Sieradz 2009.

Nagrody: III Międzynarodowe Biennale Pasteli Nowy Sącz 2006 – Grand Prix i Nagroda Royal Talens, oraz ARS – 2006 – nagroda Ministra Obrony Narodowej.

Wstęp wolny. Miejsce: galeria RAMA MOK

Skip to content