Zatrzymaj się i odpocznij

12 LISTOPADA (SOBOTA) GODZ. 10:00
Spotkanie 3. „Zatrzymaj się i odpocznij” / warsztaty rozwoju osobistego

Stale w ruchu, zajęci, nie potrafimy odpoczywać tak po prostu – bez telefonu czy telewizora – nie robiąc nic. Świat uczy nas, że jesteśmy wartościowi tylko wtedy, gdy działamy. A gdy chcemy na chwilę przystanąć, to się nie da – dopada nas niska samoocena. A może warto ten sposób myślenia zmienić? Podczas spotkania nauczymy was, jak bez wyrzutów sumienia przystopować i cieszyć się chwilą, potęgą teraźniejszości, obecnością swoją, bliskich, natury i otoczenia.

Prowadzenie: Tina i Adam Sornek. Miejsce: Klub Hydrofornia Wstęp: 50 zł/płatne gotówką u prowadzącej. Zapisy i informacje: tina@sornek.pl, tel.: 794 772 331.

Tematy i daty wszystkich spotkań:

Spotkanie 1. Dbaj o siebie bez wyrzutów sumienia. (10 września) Nauczeni jesteśmy zaspokajać potrzeby innych osób, co samo w sobie nie jest złe, o ile najpierw zadbamy o siebie, swoje baterie, swój dobrostan. Nie można dać czegoś, czego się nie ma… Podczas tego spotkania przekonamy się, że warto pomyśleć o sobie, bo gdy jesteśmy zasobni, uczymy zasobności innych, gdy dbamy o siebie, inni również wiedzą jak o siebie zadbać.

Spotkanie 2. Poczuj się bezpiecznie ze sobą. (29 października) Czasem w naszym życiu tracimy poczucie bezpieczeństwa. Pojawiają się blokady, często psychofizyczne dolegliwości, a nawet ból. Gdy zaczynamy czuć się ze sobą bezpiecznie, w swoim ciele, organizm odpowiada spokojem I równowagą. Podczas spotkania nauczymy Was odbudowywać własne poczucie bezpieczeństwa za pomocą różnych narzędzi i technik pracy wewnętrznej.

Spotkanie 3. Zatrzymaj się i odpocznij. (12 listopada) Stale w ruchu, zajęci, nie potrafimy odpoczywać tak po prostu – bez telefonu czy telewizora – nie robiąc nic. Świat uczy nas, że jesteśmy wartościowi tylko wtedy, gdy działamy. A gdy chcemy na chwilę przystanąć, to się nie da – dopada nas niska samoocena. A może warto ten sposób myślenia zmienić? Podczas spotkania nauczymy was, jak bez wyrzutów sumienia przystopować i cieszyć się chwilą, potęgą teraźniejszości, obecnością swoją, bliskich, natury i otoczenia.

Spotkanie 4. Bliskość bez obaw. (10 grudnia) Gdy jesteśmy naprawdę blisko z sobą samym/ą, trudniej nas zranić. To, co inni robią lub mówią do nas, o nas, nawet gdy trudne, nie rani. Dzieje się tak dlatego, że znamy swoją wartość, dobrze się z sobą czujemy i potrafimy się sami chronić. Kiedy jesteśmy blisko siebie, swojego ciała, wiemy jak działać, czy na coś przystać czy też nie. Przestajemy ranić, przestajemy się bać, że ktoś nas zrani, umiemy doświadczać życia. Na spotkaniu będziemy uczyć się bliskości z sobą i świadomości, że nawet gdy ktoś odchodzi, to jednak wciąż mamy siebie.

Spotkanie 5. Poczuj wolność bez ocen. (14 stycznia) Dobrze być prawdziwym, otwartym, spontanicznym, niczego nie udawać i być po prostu sobą. Często jednak nie mamy na to gotowości, ponieważ boimy się ocen, czyjejś krytyki – w końcu od dziecka mówi nam się, co można, co wypada, a co nie. A gdyby tak zbudować swoją wolność w sobie, przestać oceniać siebie, pokochać siebie i w takiej postawie wyjść do ludzi, do świata? Brzmi pięknie, prawda? Na spotkaniu nauczymy się odzyskiwać swoją wolność, ekspresję, spontaniczność na przekór innym.

Spotkanie 6. Zaplanuj swoje nowe życie (11 lutego) Przyjemnie jest żyć z dnia na dzień, gdy jest się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Gorzej, gdy nasza codzienność nas nudzi, przygniata, sprawia, że nie widzimy w niej sensu czy nadziei. Być może czas, aby zacząć planować nową lepszą rzeczywistość, przyciągać ją, wizualizować, uczynić realną, a nie tylko o niej fantazjować. Podczas ostatnich zajęć zaplanujesz swoje nowe życie – jak chcesz żyć, jak chcesz się czuć, jak możesz to osiągnąć. Wykorzystamy imaginację, którą Olga Tokarczuk w „Księgach Jakubowych” nazwała „naturalnym darem człowieka„.

Skip to content