Domy i ich ludzie – Józefów

Najnowsza wystawa Lidii Głażewskiej Dańko. Prezentowany na wystawie materiał opiera się o realizowany projekt „Subiektywna podróż po linii otwockiej. Zapis rzeczywistych i niematerialnych śladów przeszłości”.
Na wystawie pokazujemy fotografie 29 budynków istniejących i nieistniejących z terenu Józefowa, wzbogacone o wyszperane oraz wysłuchane historie i archiwalia, dotyczące związanych z nimi ludzi. Mikrohistorie rodzin tworzą opowieść o życiu przedwojennej lokalnej społeczności, zarówno tej stałej, jak i letniskowych gości oraz właścicieli pensjonatów. Zwracają uwagę na początki wspólnych działań na rzecz określonych grup społecznych. Ukazują zmiany determinowane toczącą się „wielką historią”.
Wystawę eksponować będziemy do końca marca.
Miejsce: Galeria Park (przed siedzibą MOK)

sty 22 2021 - lut 19 2021

All Day