WIELE HISTORII. JEDNO MIEJSCE. 60 lat miasta józefowa

10 – 12 CZERWCA 2022

Józefów – dawne letnisko, miasto położone wśród sosen, objęte ramionami trzech rzek, obchodzi w 2022 r. jubileusz 60-lecia nadania praw miejskich. Świętowanie trwa przez cały rok, w Miejskim Ośrodku Kultury organizowane są specjalne wydarzenia kulturalne z udziałem popularnych artystów, które cieszą się z dużym zainteresowaniem mieszkańców (m.in. koncert Sound`n`Grace, „Grupa MocArta wśród gwiazd”, występ Kabaretu Smile).

Kulminacja obchodów odbędzie się w dniach 10-12 czerwca. Na te 3 dni zaplanowano liczne atrakcje: koncerty, stoiska prezentujące lokalne firmy i organizacje, festiwal food-trucków, finał konkursu talentów, oryginalne działania animacyjne. W niedzielę wysłuchamy jubileuszowego koncertu przygotowanego specjalnie na 60-te urodziny Miasta Józefowa przez Adama Sztabę z orkiestrą oraz zaproszonymi gośćmi: Kasią Moś i Kubą Badachem.

Ideą łączącą proponowane aktywności jest wspólna, międzypokoleniowa zabawa i czerpanie z lokalnych bogactw: historii, przyrody, ale również talentów, wiedzy i pasji mieszkających tu osób. Dlatego w organizację urodzinowego weekendu w Józefowie zostali włączeni przede wszystkim lokalni partnerzy: artyści, historycy, badacze, animatorzy.

Organizatorzy: Miasto Józefów i Miejski Ośrodek Kultury
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa
Partnerzy: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, OSP Józefów, Stowarzyszenie Espar 50+ ProKobieta, Drużyna Błażeja, Gwiazdobranie i Dawanie, Firma No1, Holiday Inn Resort Warszawa-Józefów, Szczep ZHP Józefów
Patroni medialni: Tygodnik Linia Otwocka, Pismo Samorządowe „Józefów nad Świdrem”

Poniżej prezentujemy pełny program wydarzenia:

PIĄTEK/SOBOTA/NIEDZIELA 10 – 12.06.2022

Festiwal Food Trucków w Józefowie.

LOKALIZACJA: parkingi przy Urzędzie Miasta i przy ul. Parkowej

– piątek 15:00 – 22:00

– sobota: 10:00 – 22:00

– niedziela: 10:00 – 22:00

Burgery w oknie foodtrucka.
Czerwona rolka z taśmą filmową na tle gwiaździstego nieba.

PIĄTEK 10.06.2022

KINO POD GWIAZDAMI GODZ. 20:30

PROJEKCJA FILMU „MIŚ” /1981/ reż. Stanisław Bareja

LOKALIZACJA: SKWER IM. ŚW. JANA PAWŁA II/przy MOK-u

Zapraszamy na pokaz kina plenerowego. Pokazy odbywają się w ramach projektu KINO POD GWIAZDAMI realizowanego z józefowskiego Budżetu Obywatelskiego Józefów 2022.

SOBOTA 11.06.2022

ANIMACJE NA SKWERZE 12:00 – 18:00

Kartonowy plac zabaw, prezentacje józefowskich rękodzielników, pokazy ratownictwa, akcja/integracja

SCENA PLENEROWA MOK

GODZ. 12:00 „SPORT TO ZDROWIE”/CZEREŚNIE/KONCERT DLA DZIECI

Wyobraź sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraź sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie! 
Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki, wraz z zespołem Hańba! stworzył muzykę, która za cel stawia nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności. 

Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po dalekie Chiny i Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki wciągane są nie tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach. 

GODZ. 14:00 – 16:00 JÓZEFOWSKIE PREZENTACJE

Scena józefowskiego MOK-u to wyjątkowe miejsce – pod naszym dachem przez lata debiutowało wielu znanych i lubianych artystów. W nowym cyklu koncertów ponownie oddajemy przestrzeń utalentowanym mieszkańcom naszego miasta, by zaprezentowali swoje umiejętności szerszej publiczności. Kto wie, może staniemy się świadkami narodzin gwiazdy? Tego dnia na scenie prezentować się będą józefowscy artyści młodego pokolenia (13+, młodzież i dorośli).

GODZ. 16:30 -18:30 LOKALNE HISTORIE

Cykl krótkich wykładów oraz pytań i rozmów o historii Józefowa z zaproszonymi gośćmi zajmującymi się badaniem lokalnej historii miasta.  

MIEJSCE: Sala widowiskowa MOK  
PROGRAM SPOTKANIA

GODZ. 18:00 – DESorientacja/koncert

Zespół DESorientacja powstał jesienią 2020 roku z inicjatywy młodych pasjonatów muzyki, uczniów i absolwentów szkół muzycznych z okolic naszego miasta Józefowa. Członkowie zespołu są na co dzień związani z muzyką jazzową, klasyczną oraz estradową. Muzycy stawiają na własne aranżacje, tworzą ciekawą i nowoczesną formę artystyczną, próbując eksperymentować z nietuzinkowymi brzmieniami. Ich rozwój jest możliwy dzięki wsparciu i opiece Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie, która stworzyła grupie warunki do rozwoju przy swojej remizie i objęła ich patronatem. Zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym lokalnej społeczności i odnosi ogromne sukcesy. Mamy nadzieje ze nasi muzycy zapiszą się na kartach historii Józefowa i będziemy mogli usłyszeć się na kolejnych koncertach.  Skład zespołu: Wokalistka-Barbara Majewska; Instrumentaliści-Maciej Błaszczyk-pianino/ aranżer, Bartłomiej Sędek-perkusja, Artur Miszczuk-gitara elektryczna, Radosław Laskowski-gitara basowa, Eryk Filipiak-trąbka, Jakub Odziemczyk-puzon, Karol Piątkowski-saksofon.

GODZ. 19:00-21:00 URODZINOWA POTAŃCÓWKA NA SKWERZE

Plenerowa zabawa poprowadzona z DJ-ami dwóch generacji DJ WIKA i DJ WIT.

Przygotowanie i prowadzenie: Stowarzyszenie Espar 50+ ProKobieta

Pięciu piłkarzy w bramce w biało-czerwonych barwach.
"Czereśnie" /mat. promocyjne zespołu/
Zespół na scenie w fioletowym świetle reflektorów.
"DESorientacja" /mat. promocyjne zespołu/
Starsza pani w słuchawkach na uszach.
DJ Wika /mat. promocyjne artystki/
Mężczyzna w garniturze z batutąw ręku siedzi na krześle na tle białego tła.
Adam Sztaba /fot. S. Pogoda/

NIEDZIELA 12.06.2022

PORANEK W CENTRUM MIASTA

OD GODZ. 11:00 MISJA JÓZEFÓW
Terenowa gra miejska, strefa kreatywna i animacyjna przy food truckach.
SZCZEGÓŁY I ZAPISY

GODZ. 9:00 – 14:00 AKCJA 60 LITRÓW KRWI NA 60-LECIE MIASTA JÓZEFOWA

Akcja przygotowana przez Organizatorów Krwiodawstwa w Józefowie. Miejsce: Willa Balbinów, ul. Kard. Wyszyńskiego 11.

SCENA PLENEROWA MOK

GODZ. 20:00 Przyznanie odznaczeń: ZASŁUŻONY DLA MIASTA JÓZEFOWA

GODZ. 20:30 ORKIESTRA Adama Sztaby „KONCERT DLA MIASTA JÓZEFOWA”

Orkiestra Adama Sztaby powstała w 2005 r. i szybko stała się rozpoznawalną Orkiestrą w kraju. Jest jedyną w swoim rodzaju grupą muzyków grającą nowoczesne kompozycje i aranżacje światowych przebojów pod batutą żywiołowego lidera.

W niedzielę wysłuchamy jubileuszowego koncertu przygotowanego specjalnie na 60-te urodziny Miasta Józefowa przez Adama Sztabę z orkiestrą oraz zaproszonymi gośćmi: Kasią Moś i Kubą Badachem.

Skip to content