nasze placówki

Miejski Ośrodek Kultury
(budynek główny)
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 1

Willa Frankówka/Dom Nauki i Sztuki
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 2, (vis-a-vis Urzędu Miasta) Józefow

Klub Port
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 1, (piwnice Miejskiego Ośrodka Kultury wejście po schodkach od strony parkingu przed Urzędem Miasta)

Klub Hydrofornia
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 1, (na tyłach Urzędu Miasta, wejście przez parking)

 

Miejski Ośrodek Kultury (budynek główny)
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 1

W budynku głównym znajduje się sala widowiskowa, galeria Rama, galeria Wejście (hol), sala baletowa oraz kasa, sekretariat i biura. Przed budynkiem działa plenerowa galeria Park, a z boku przy skwerze miejskim – scena plenerowa MOK.

Budynek główny jest miejscem większości wydarzeń kulturalnych, takich jak: koncerty, wystawy czy spektakle.

W budynku odbywają się ponadto zajęcia taneczne czy próby grup teatralnych.

 
 

Willa Frankówka/Dom Nauki i Sztuki
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 2 (vis-a-vis budynku głównego MOK)

Zabytkowa Willa Frankówka została zrewitalizowana w 2022 roku i przekazana przez Miasto Józefów jako placówka Ośrodka na działania kulturalne. Tutaj przeniesiono działalność edukacyjno-artystyczna Willi Balbinów i uprzednio Domu Nauki i Sztuki.

W budynku znajdują się również biura Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Towarzystwa Przyjaciół Józefowa oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Józefowie.

Z historii budynku: https://domynalinii.wordpress.com/2021/03/17/kolonia-frankowka/

Klub Port
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 1, piwnice Miejskiego Ośrodka Kultury (wejście po schodkach od strony parkingu przed urzędem miasta)

Piwniczne wnętrza zaadaptowane na kafejkę internetową oraz salę gier towarzyskich. Miejsce stworzone dla młodzieży przez nią samą: kolorowe, nowoczesne, w postindustrialnym klimacie. Posiada niewielki aneks kuchenny. Idealne do wspólnego spędzania czasu i towarzyskich spotkań
w kameralnych warunkach.

Odbywają się tu zajęcia edukacyjno – artystyczne: fotograficzne, filmowe, komputerowe, filozoficzne i nauki gry w szachy oraz projekty literackie.

Klub Hydrofornia
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 1, na tyłach urzędu miasta, wejście przez parking

Nowoczesne i przestrzenne wnętrze, określane jako miejsce „z dobrymi fluidami”. Jasne, dobrze oświetlone, z zapleczem kuchennym o wysokim standardzie.

Odbywają się tu zajęcia taneczne, muzyczne i ruchowe, warsztaty kulinarne, próby zespołów i grup artystycznych, projekty edukacyjne dla dzieci i rodziców, czasem spektakle teatralne i koncerty.

W ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają tutaj miejsce wykłady dla słuchaczy. Miejsce przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Willa Balbinów pełniła funkcję placówki MOK w latach 2020-2022. Obecnie jej działalność została przeniesiona do Willi Frankówki/Domu Nauki i Sztuki

Willa Balbinów
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 11 (róg ul. Świderskiej)

Willa Balbinów z 1902 roku została w 2020 roku zrewitalizowana przez Miasto Józefów i przekazana na działania kulturalne, jako kolejna placówka Ośrodka. Tutaj została przeniesiona działalność edukacyjno-artystyczna Domu Nauki i Sztuki.  W budynku znajdują się również biura Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Towarzystwa Przyjaciół Józefowa. Obok budynku znajduje się ogólnie dostępna siłownia plenerowa.

Z historii budynku: „Willa Balbinów w Józefowie została zbudowana w 1902 roku przez Szepsla Frenkla dla żony Balbiny Frenkiel z domu Szweis. W latach dwudziestych funkcjonował tu pensjonat, a pani Frenklowa wydawała koszerne smaczne i obfite obiady.” (oprac. Lidia Głażewska–Dańko)

Dom Nauki i Sztuki działał w tym miejscu do roku 2020. Obecnie jego funkcję przejęła placówka Willa Frankówka.

Dom Nauki i Sztuki  
lokalizacja: ul. Kard. Wyszyńskiego 4, vis-a-vis Urzędu Miasta Józefowa

Placówka Miejskiego Ośrodka Kultury od 2007 to miejsce działań artystyczno-edukacyjnych, wylęgarnia ważnych projektów animacyjnych i przestrzeń eksperymentów.

Poprzez ciekawe zajęcia i warsztaty aktywizuje tkwiące
w każdym umiejętności, rozbudza pasje i chęć dzielenia się nimi. Proponuje edukację artystyczną prowadzoną przez doświadczonych i zaangażowanych w swoją pracę instruktorów. Realizuje ciekawe projekty artystyczne – program ciągle się zmienia. Poza stałymi zajęciami
w tygodniu organizuje rodzinne weekendy artystyczne.

Celem DNiS jest tworzenie miejsca wymiany myśli
i doświadczeń.

Skip to content