KINO MUZA MOK

aktualny program projekcji:

Rysunek małego Indianina z pieskiem.


„W pierwszych dniach sierpnia 1959 roku w Józefowie otwarto Kino KOMETA. Kino mieściło się w drewnianym, przedwojennym domu u zbiegu ulic Świerczewskiego (obecnie Piłsudskiego) i Sosnowej.” (ze wspomnień Pani Cecylii Ornoch, córki Pani Weroniki Sobolewskiej – bileterki w kinie KOMETA).

\W 1973 roku zostaje otwarty Miejski Ośrodek Kultury
– w nim rozpoczyna działalność KINO MUZA, które działa po dzień dzisiejszy.


Obecnie nasze kino prezentuje filmy w ramach filmowych weekendów oraz poniedziałkowych, tematycznych pokazów. Prosimy zapoznać się z opisem oraz z repertuarem kina.

Muzycy grają na żywo do filmu w kinie.
Na zdjęciu koncert grupy Oranżada do filmu "Brzdąc" Charliego Chaplina/Kino Muza MOK

KINO MUZA MOK W SEZONIE 2021/22

♦ DOBRE, BO POLSKIE

Rodzime kino przeżywa swój dobry czas. Regularnie gości i zbiera nagrody na światowych festiwalach, pobudza do dyskusji, zaskakuje. Znaczące dokonania polskiej kinematografii są coraz częściej dziełem reżyserów młodego pokolenia, wrażliwych na sprawy i tematy dotąd w naszym kinie nieobecne. Na te filmy się po prostu czeka. Czy to nie wspaniałe?

♦ NIE PRZEGAP!

Ostatni sezon był dla bywalców kin wyjątkowo trudny. Z powodu kolejnych lockdownów mogło widzom umknąć całkiem sporo ciekawych i ważnych premier. W tym cyklu Kino Muza pomaga tego rodzaju zaległości nadrobić. Proponujemy tutaj crème de la crème minionego kinowego sezonu.

♦ STREFA DOKUMENTU

Wszystkich wielbicieli dokumentalnych opowieści o dzisiejszym świecie, Polsce, o współczesnych wyzwaniach, ale i o trudnej historii, zapraszamy do Strefy dokumentu. Ten cykl daje szansę, by zobaczyć najciekawsze, nagradzane na festiwalach i szeroko komentowane filmy dokumentalne ostatnich lat.

♦ DOBRE WIBRACJE

Mało co podnosi na duchu tak skutecznie (i zarazem bez skutków ubocznych!) jak dobra książka czy film. Ponieważ ostatnie miesiące nikogo nie rozpieszczały i wszyscy jesteśmy spragnieni kojących opowieści, zapraszamy do Kina Muza na filmowe Dobre wibracje. Te pokazy krzepią!

♦ RODZINNE PORANKI

W sobotnie przedpołudnia zapraszamy na wyjątkowe międzypokoleniowe spotkania z kinem. W tym cyklu proponujemy wam filmy, które z pewnością okażą się znakomitą przygodą i rozrywką zarówno dla młodych, jak i tych bardziej doświadczonych kinomanów. Filmy, o których będzie można potem wspólnie podyskutować w rodzinnym gronie.

Program filmowy w sezonie 2021/22 przygotowuje Anna Witek – programerka filmowa, od lat związana z działem programowym Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, redaktorka prowadząca wielu projektów internetowych Narodowego Instytutu Audiowizualnego, długoletnia redaktorka portalu Ninateka. W FINA przygotowuje program kinowy, koordynuje wydarzenia i projekty internetowe.

Skip to content