Kąpiel w dźwiękach mis i gongów / koncert

Kąpiel w dźwiękach mis i gongów to wyjątkowy i skuteczny sposób na głęboki relaks. Brzmienie mis wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, wspomaga procesy trawienne oraz wycisza układ nerwowy zmniejszając wewnętrzne napięcie. Wibracje mis i gongów wprowadzają ciało i umysł w stan medytacji. Otwieramy naszą podświadomość, schowane emocje, puszczamy lęk i stres. Przez chwilę odrywamy się od „tu i teraz”, aby złapać dystans do codziennych trosk i zmartwień. Wielowarstwowe i potężne dźwięki gongów wprowadzają w stan pomiędzy jawą a snem, następuje synchronizacja obu półkul mózgowych, pojawia się przepływ siły twórczej i przestrzeń na nowy obraz i pomysł. Stan ten jest pewnego rodzaju transem, który uwalnia blokady fizyczne, emocjonalne, ból i stres. Efektem zanurzenia w dźwiękach mis i gongów jest głębokie oczyszczenie na wszystkich poziomach – duchowym, emocjonalnym, psychicznym i mentalnym. Każda podróż dźwiękowa jest inna, stanowi wyjątkowy rytuał regeneracji i odnowy.

Seans poprowadzą: Magdalena Nejbauer i Maria Sobieska.

Wstęp: 70 zł/płatne u prowadzących. Zapisy: magdalena.nejbauer@post.pl. Miejsce: Klub Hydrofornia.

O prowadzących:

Magdalena Nejbauer – Absolwentka muzykologii UW i szkoły muzycznej II st. w klasie fortepianu. Absolwentka kursu III i IV st. masażu dźwiękiem wg metody Petera Hessa, seminarium „Gong w relaksacji i koncercie”, „Gong w terapii indywidualnej i grupowej”. Wieloletni instruktor zajęć umuzykalniających wg koncepcji E. E. Gordona dla dzieci i młodzieży, muzyk, muzykoterapeuta. nieustannie szkoląca się pasjonatka w pracy z dźwiękiem.

Maria Sobieska – „Dźwięk mis i gongów zagościł w moim życiu w 2018 roku. Wtedy sama korzystałam z masażu dźwiękiem i na własnym ciele poczułam, jaką moc ma taki rodzaj relaksacji. Zafascynował mnie wpływ dźwięku na ciało człowieka i od razu zaczęłam zgłębiać tajniki wiedzy na ten temat. Odbyłam szkolenie w Akademii Petera Hessa i stałam się certyfikowanym masażystą dźwiękiem. Rozpoczęła się moja podróż dźwiękowa. Korzystam z wysokiej jakości mis terapeutycznych wykonywanych ręcznie w Nepalu, które oferują wysoką jakość dźwięku. Od 3 lat organizuję „kąpiele” w dźwiękach, gdzie używam nie tylko mis i gongów, ale też innych instrumentów relaksacyjnych, które pomagają odprężyć umysł i ciało. Na co dzień jestem pełnoetatowym pracownikiem, mamą dwóch córek i adoptowanej papugi, więc dużo się dzieje wokół mnie. Z małych domowych opresji ratuje mnie poczucie humoru i umiejętność złapania dystansu Lubię ten wir wokół mnie, ponieważ napędza mnie do działania, ale ponieważ najlepsza w życiu jest harmonia, chętnie łączę swoje dwa zawodowe nurty. Jak Jin i Yang tak ja łączę codzienny bieg z dźwiękowym wyciszeniem, z którego każdego dnia korzystam. Dzielenie się dźwiękami mis przynosi mi ogromną radość. Widzę, jak zbawiennie wpływa to na innych. A brzmienie mis potrafi czynić cuda. W swojej pracy wykorzystuję też inne techniki relaksacyjne jak ćwiczenia oddechowe, pozytywne wizualizacje i staram się wpleść je w swoje sesje dźwiękowe”.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

gru 17 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: gru 17 2022
  • Czas: 13:00 - 14:00

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content