BRAK BILETÓW/KARAŚ/ROGUCKI/koncert

BRAK BILETÓW

KARAŚ/ROGUCKI zapowiadają trzeci, ostatni album i zamykają tym samym miłosny tryptyk muzyczny. „Atlas Iskier” ukaże się w 2024 roku i pierwszym przedsmakiem jest wydany 4 listopada cover kultowego utworu „Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat.

II singiel zespołu to już pełnowymiarowa, autorska piosenka „Houston” z gościnnym udziałem Ofelii (premiera 8 grudnia).

W albumie „Atlas Iskier”, który ukaże się na początku 2024 roku, miłość już nie leczy, nie ratuje – tym razem artyści mówią o tym uczuciu jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o nim w kontekście desperacji czy próby zapełnienia pustki. Muzycznie krążek kontynuuje wątki z poprzednich wydawnictw, ale jest w odbiorze zdecydowanie mroczniejszy. Tę opowieść otwiera cover kultowego utworu „Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat, który już wprowadza tę narrację. 

KARAŚ/ROGUCKI nie mówią wprost, że to koniec, ale nastrój pożegnania jest wyczuwalny. Wątki rozstania, podsumowania czy zamknięcia ważnej muzycznej historii przy nadchodzącym projekcie będą kluczowe. 

KARAŚ/ROGUCKI o „Zaopiekuj się mną”:

Pierwszy singiel zwiastujący trzeci album nie bez powodu jest coverem. Domknięcie muzycznego tryptyku o miłości sygnujemy symboliczną klamrą, gdyż pierwszy utwór, jaki stworzyliśmy wspólnie to również był cover – piosenka „1996” autorstwa T.Love.
Tym razem przyciągnęła nas magia tekstu, bo „Zaopiekuj Się Mną” łódzkiej grupy Rezerwat idealnie wpisuje się w nasz manifest artystyczny tworzenia piosenek o miłości. Poza tym, to jest utwór, który od roku gramy już na koncertach i reakcje fanów nie pozostawiają złudzeń. Ten kawałek zasługuje na nową wersję oraz na to, by pokazać go wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji go usłyszeć. 

 o „Houston”:

Współpraca z Ofelią zaowocowała mocno elektronicznym utworem „Houston”.

Nasze głosy ładnie się do siebie przytuliły i pięknie grają, zarówno barwowo, jak i emocjonalnie, opowiadając historię ucieczki z popsutego świata. Naszym pojazdem jest miłość, a uciekamy stąd, bo mamy problem „Houston”, ze wszystkim.

OFELIA o singlu „Houston”

Jestem fanką projektu Karaś/Rogucki, każdego członka z osobna. Zaproszenie do tego utworu było zaszczytem i przyjemnością, bo marzyłam o tym już od dawna. Uwielbiam jak nasze głosy z Piotrem cudownie się przeplatają, nie mogę się doczekać wykonów na żywo!

Bilety: 100 zł normalny/80 zł ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

kw. 27 2024
Expired!

Czas

18:00 - 19:15

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: kw. 27 2024
  • Czas: 12:00 - 13:15

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content