Zdjęcia czterech grup muzycznych na czerwonym tle.

Letnie koncerty ogrodowe

Wydarzenia sierpniowe:

01.08.2021 GODZ. 17:00 WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIOSENEK POWSTAŃCZYCH Z ZESPOŁEM „MOKKA”

W czasie wojen żołnierzom zawsze towarzyszyły piosenki. Nie inaczej było w czasie Powstania Warszawskiego. W 77. rocznicę Powstania spotkajmy się, aby uczcić pamięć powstańców śpiewając te same piosenki, które podnosiły ich na duchu w trudnych chwilach. 

Organizatorzy: Urząd Miasta Józefowa oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Miejsce: skwer przy Pomniku „Łączniczki”.

08.08.2021 GODZ. 18:00 LETNIE KONCERTY OGRODOWE/ŚWIDERMAJER ORKIESTRA

Zespół po raz pierwszy zagra w pomniejszonym, czteroosobowym składzie. Podczas koncertu zaprezentuje utwory z dwóch płyt w odświeżonej aranżacji. Nie zabraknie takich kawałków jak: „Zima”, „Budynki drewniane” czy „Wiosna”. Za perkusją zasiądzie Bartek Sędek, grający dotychczas
 w Świdermajer Orkiestra na akordeonie.
Świdermajer Orkiestra to folk-rockowa grupa Świdermajer Orkiestra swoją muzyką rozsiewa pozytywną energię i wzbudza uśmiecha u każdego bez wyjątku. Znakomite teksty – nie tylko członków zespołu, ale też takich mistrzów jak Gałczyński – ilustruje muzyka, w której odnajdziemy elementy bluesa, reggae, rocka a także etno-folku. Dwie gitary, bas, bębny, prosty zestaw perkusyjny i tuzin „przeszkadzajek” zabierają słuchaczy w niebanalną podróż po Otwocku, zatopionym
w okolicznych lasach i łąkach, nad szumiącym nurtem Świdra, pośród słynnej drewnianej architektury. To zanurzenie w lokalnym mikroświecie jest ważne, ale nie czyni twórczości grupy hermetyczną. Wręcz przeciwnie. Przekaz ich piosenek pozostaje szalenie uniwersalny i ich wspólnym mianownikiem jest zachwyt oraz refleksja nad życiem. W swoim dorobku orkiestra ma występy przed takimi gwiazdami jak Mela Koteluk, Skubas, Ewelina Flinta czy Lao Che.

Skład zespołu:  Marcin Michalczyk – gitara, śpiew, Radek Zagajewski – gitara, Piotrek Kostrzewa
– bas, Bartek Sędek – perkusja.
Muzycy współpracujący: Maciej Łabudzki – perkusja, Tomek Garboliński – conga, przeszkadzajki, Marcin Kałuski – gitara, Maciek Czarnecki – saksofon.
 W 2015 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę z  jedenastoma piosenkami tekstowo osadzonych w klimacie rodzimego Otwocka. Dwa lata później ukazał się drugi album pt. „Prowincja”. Na płycie wystąpili gościnnie Bolek Błaszczyk (Grupa MoCarta) i Piotr Rychlec (Zakopower). Utwory takie jak „Zapach Prowincji” czy „Zima” pozwoliły zaistnieć kapeli na antenie „Trójki” Polskiego Radia czy telewizji TVP Polonia.  W kwietniu 2020 roku miała miejsce oficjalna premiera najnowszego singla zespołu zatytułowanego „Wiosna”.

22.08.2021 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 LETNIE KONCERTY OGRODOWE/ASTRA MODERNA

Wstęp zespołu: „Podczas lądowania samolotu tanich linii lotniczych w Madrycie turbulencje albo mało zdyscyplinowany klimat panujący wśród pilotów, spowodował spore poruszenie wśród pasażerów. W grupie tej byli dwaj przyszli znajomi: Hermund Drozd i Jan Walker. Obaj panowie wracali z targów artykułów bławatnych, a ich wspólne zamiłowanie do śpiewu, jak się w wkrótce okazało, pomogło uspokoić pasażerów na pokładzie rozwibrowanego samolotu. Bo oto jakby na sygnał z samego nieba wprost od matki od aniołów jednocześnie poczęli obaj nucić pieśń. W dodatku tą samą, znaną pod każdą szerokością geograficzną. I tak godzinę po wylądowaniu snuli razem plany na przyszłość siedząc wygodnie na tylnej kanapie. Do zespołu dołączyli wkrótce taksówkarz Ron Ohara, który wiózł ich z lotniska, jego bratanek Marek Dymek oraz jego stryj Leon Foks, którzy grywali w nocnych barach od Gibraltaru do Nowego Sącza. „I tu się zatrzymamy” powiedział ni stąd ni zowąd Ron. W lusterku auta było widać wyraźnie, że Nowy zaczął dość giętko sączyć. Splunął i wysyczał przez zęby, że i on chce grać Rockefellera i ma od kogo pożyczyć gitę. Stary zaś sączył niedbale i kazał im wszystkim po kilku minutach stanąć i bacznie przyglądać się drzewu, na którego koronie zdało się widzieć we mgle postać. Był to nie kto inny jak Michel Blade z Iron Bucket, którego nigdy przenigdy, nie trzeba było płoszyć dwa razy, bo zawsze miał oczy zmrużone. Nie było go tu od dawna, zatem miał prawo jak każdy, kto zna konstytucję być. Wszystko to można by opowiedzieć inaczej, ale dlaczego reszty nie miałaby opowiedzieć muzyka. Przecież i na to będzie „vascination”…/szczepionką przyp. MOK Józefów/

Astra Moderna zagra w składzie:

Maciek Wilski – klawisze, ukulele
Robert Derladka – wokal, gitara elektryczna
Jakub Ganczewski – gitara elektryczna
Marcin Fijałkowski – perkusja
Marcin Ciempiel – bas
Romek Adamiec – elektronika, bity 

29.08.2021 GODZ. 18.00 LETNIE KONCERTY OGRODOWE/TAŃCE I ŚPIEW Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

PRO Kobiety z Józefowa zapraszają na muzyczną podróż do różnych stron świata. Na józefowskiej scenie zabrzmią egzotyczne rytmy, zagości taniec i śpiew, a tuż po koncercie zaprosimy na wspólną potańcówkę pod chmurą w rytm muzyki DJ Wita.

UWAGA! GRAMY BEZPIECZNIE.

Koncerty odbywają się z uwzględnieniem aktualnych zaleceń GIS

Wstęp wolny.

Miejsce: scena plenerowa MOK. W razie niesprzyjającej pogody koncerty zostaną przeniesione do sali widowiskowej MOK.

Czarny tekst na białym tle. Na górze zielona szyszka.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

sie 01 - 29 2021
Expired!

Czas

17:00 - 19:30

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: sie 01 - 29 2021
  • Czas: 11:00 - 13:30

Lokalizacja

Location Name
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content