Geomteryczny kolorowy obraz.

„O czym milczą obrazy”/wernisaż wystawy Niny Paszkowskiej

Nina Paszkowska urodziła się na Litwie w miasteczku Ignalino. Wychowała się w rodzinie inteligenckiej: mama uczyła chemii, a ojciec był naczelnikiem stacji kolejowej. Rodzina Paszkowskich to rodzina szlachecka.

Twórcza biografia Niny zaczęła się w okresie szkoły podstawowej: pierwszym nauczycielem był dziadek, Aleksander Paszkowski, który kochał malarstwo. Nina rysowała w zeszytach na lekcjach matematyki, fizyki, chemii… Studiowała na Uniwersytecie Wileńskim (pedagogika i psychologia).

W kwietniu 2005 r. przeniosła się do Warszawy.

Szczególną rolę w rozwoju jej talentu odegrał profesor Jan Reszka. Zajęcia z nim wpłynęły na wybór jej drogi twórczej. Ostatnie jej prace to obrazy surrealistyczne.

Ojczyzna – Litwa pozostaje jej duchowym źródłem. Wileńskie uliczki i niepowtarzalne piękno litewskiej przyrody, chwytające za serce i pozostające w pamięci na zawsze, stają się tematami jej dzieł.

Mieszkając w Warszawie, stworzyła serię litewskich obrazów.

Nina Paszkowska zaprezentowała swe obrazy na wystawie w Ursusie i na trzech wystawach indywidualnych w Warszawie.

Wiele jej obrazów znalazło się w kolekcjach prywatnych, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Wstęp wolny. Miejsce: Galeria RAMA MOK

Bilety: 10 zł. Miejsce: Kino MUZA MOK