Stara willa w stylu świdermajer.

ODKRYWAMY HISTORIĘ – MIESZKAŃCY, ARCHITEKTURA/Spacer trzeci. Śladami Józefa Piusa Dziekońskiego i posiadłości nadświdrzańskich.

GODZ. 10:30 ODKRYWAMY HISTORIĘ – MIESZKAŃCY, ARCHITEKTURA. „Spacer trzeci. Śladami Józefa Piusa Dziekońskiego i posiadłości nadświdrzańskich.”

Zaczynamy od Willi Jakubówka. Udamy się nad rzekę oglądając po drodze Willę Rotha. Wędrując wzdłuż Świdra będziemy szukać śladów przedwojennych posiadłości kilku interesujących i wartych przypomnienia właścicieli. Wrócimy obok Tomaszówka – wiejskiego majątku Józefa Piusa Dziekońskiego. Spacer poprowadzi Lidia Głażewska-Dańko (domynalinii.wordpress.com)

Start: ul. Długa 26a (nieopodal skrzyżowania z ul. 3 Maja, przy wewnętrznej drodze, prowadzącej do Jakubówki). Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl

wrz 04 2021

• Data: wrz 04 2021