Budynek w stylu świdermajer w otoczeniu drzew

Odkrywamy historię – mieszkańcy, architektura: Zobacz, zanim zostaną rozebrane – ostatnie drewniane domy Letniska Michalin/spacer

Wydarzenie w ramach X Festiwalu Świdermajer

Trasę spaceru podamy z początkiem czerwca na stronie www.mokjozefow.pl oraz na profilu MOK-u na Facebooku. Spacer poprowadzi Lidia Głażewska-Dańko, autorka opracowań i wystaw o Józefowie.

Zapisy do 23 czerwca: e-mail: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.


Lidia Głażewska-Dańko
absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od lat zaangażowana w upowszechnianie kultury i wiedzy o historii miejsca na terenie linii otwockiej, współorganizatorka wielu inicjatyw społecznych. Od kilkudziesięciu lat fotografuje lokalną architekturę. Projektuje książki, druki ulotne i wystawy, m.in. te związane z Dzielnicą Wawer, Józefowem i Otwockiem.

Od 2018 roku realizuje projekt „Subiektywna podróż po linii otwockiej” – opracowuje historie domów na linii otwockiej i związanych z nimi ludzi, które, ilustrowane fotografiami i archiwaliami, zamieszcza na stronie internetowej domynalinii.wordpress.com

Od 2020 roku uczestniczy w projekcie tłumaczenia i opracowania Sefer Falenic – Księgi Falenicy.

We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Józefowie organizuje i prowadzi wycieczki pt. „Odkrywamy historię – mieszkańcy, architektura”.

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

cze 25 2023
Expired!

Czas

10:00 - 13:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: cze 25 2023
  • Czas: 04:00 - 07:00
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content