Kolorowy abstrakcyjny obraz.

Sztuka Gosi i Jana”/Małgorzata Jaworska i Jan Stępień/wernisaż wystawy

Małgorzata Jaworska – z wykształcenia pedagog kultury. Ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe na ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, kolażem, grafiką i rysunkiem. Od 2018 r. należy do Związku Artystów Malarzy i Grafików ZPAMiG. Brała udział w licznych wystawach w ramach ZPAMIG i artystycznej grupy Trzy Spojrzenia, której jest współzałożycielką.

Jan Stępień – opublikował 4 powieści i zbiory opowiadań. Jest także autorem 8 tomików wierszy. Wiersze i opowiadania tłumaczono na język niemiecki, angielski, arabski i esperanto. Zbiór opowiadań pt.: „Miniaturen” z jego rysunkami ukazał się w 2012 roku w Austrii. Jesienią 2009 w teatrze im. Solskiego w Tarnowie odbyła się prapremiera jego sztuki: „W windzie”. Monodram „Róża” zaprezentował Wojtek Siemion (Zamość 2010 rok). Rzeźby i rysunki wystawiał w wielu miastach Polski, a także w Belgii, Luksemburgu i na Węgrzech. O całości jego dorobku twórczego napisana została praca magisterska obroniona na Uniwersytecie w Białymstoku (2003 rok). Jest członkiem ZLP oraz członkiem Zarządu Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC) z siedzibą w Wenecji. W 2021 roku otrzymał Polonijnego „Oskara” za współpracę ze środowiskami polonijnymi oraz za współpracę z pismem „Jupiter” wydawanym w Wiedniu.

Podczas wernisażu będziemy gościć: panią prof. zw. Marię Szyszkowską, rektora Pedagogium – Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie, która wprowadzi nas w temat „Człowiek i sztuka” oraz pana dr. Tomasza Kozłowskiego, filozofa kultury i krytyka sztuki, który przybliży nam twórczość autorów wystawy.

Wstęp wolny. Miejsce: Galeria RAMA MOK

maj 06 2022