Obraz nadmorskiego urwiska.

Wystawa Rodzinna: Hanna Lewandowicz-Galas, Sławomir Galas i Paweł Bożydar Galas

Z okazji jubileuszu 60-lecia miasta Józefowa w naszych galeriach skupimy się na prezentacji sztuki tworzonej przez józefowskich artystów.

Hanna Lewandowicz-Galas – studiowała w Akademii Medycznej w latach 1965 – 1972 uzyskując dyplom lekarza medycyny. W latach 1969 – 1974 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na wydziale malarstwa i grafiki uzyskując tytuł magistra sztuki. Kształciła się między innymi pod kierunkiem profesorów Romana Artymowskiego, Stanisława Fijałkowskiego, Leszka Rózgi. W 2021 r. otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sławomir Galas – studiował w SGGW na wydziale technologii rolno-spożywczej, ale obecnie maluje „dla duszy” (chociaż „dla ciała” też potrafi). Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Plastycy Ziemi Otwockiej.

Paweł Bożydar Galas – absolwent gimnazjum w Józefowie i szkoły Gastronomicznej w Otwocku. Wie, co dobre dla ciała, ale woli pracować dla duszy – maluje od wielu lat w pracowni Moniki Grajdy-Widulińskiej przy PMDK w Otwocku. Zajmuje się również ceramiką. Od wielu lat bierze udział w Festiwalu Otwarte Ogrody w Józefowie jako organizator „Plastycznego Ogrodu”. Jest członkiem Stowarzyszenia Plastycy Ziemi Otwockiej.

Prace artystów były prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Brali udział w licznych plenerach, w tym także międzynarodowych. Ich obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Miejsce: GALERIA RAMA MOK

lut 04 - 28 2022