Domy i ich ludzie/wystawa

22 stycznia otwieramy najnowszą wystawę plenerową „Domy i ich ludzie – Józefów” autorstwa Lidii Głażewskiej Dańko. Wystawa została przygotowana wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Prezentowany na wystawie materiał opiera się o realizowany projekt „Subiektywna podróż po linii otwockiej. Zapis rzeczywistych i niematerialnych śladów przeszłości”.

Na wystawie pokazujemy fotografie 29 budynków istniejących i nieistniejących z terenu Józefowa, wzbogacone o wyszperane oraz wysłuchane historie i archiwalia, dotyczące związanych z nimi ludzi. Mikro-historie rodzin tworzą opowieść o życiu przedwojennej lokalnej społeczności, zarówno tej stałej, jak i letniskowych gości oraz właścicieli pensjonatów. Zwracają uwagę na początki wspólnych działań na rzecz określonych grup społecznych. Ukazują zmiany determinowane toczącą się „wielką historią”. Wystawa potrwa do 18 lutego.
Miejsce: Galeria Park (przed siedzibą MOK)