Mężczyzna i kobieta obok sadzonek lezących na ziemi. Plener.

Kiermasz i targ

Mężczyzna i kobieta obok sadzonek lezących na ziemi. Plener.

8 MAJA (NIEDZIELA) GODZ. 10:00 – 14:00
Wiosenny kiermasz ogrodniczy + ECO Targ

Spotykamy się po pandemicznej przerwie w naszym wiosennym józefowskim salonie, na parkingu przed Urzędem Miasta, na tradycyjnym Kiermaszu Ogrodniczym. To od lat wspólna inicjatywa józefowskiego samorządu, redakcji JnŚ, Towarzystwa Przyjaciół Józefowa i Miejskiego Ośrodka Kultury. Będą róże i bratki, rododendrony, azalie i cebule lilii. Łany kwitnących prymulek, stokrotek, pelargonii powędrują na nasze balkony, tarasy, do naszych ogrodów.

Zgodnie z życzeniem mieszkańców, uruchomione zostanie specjalne stoisko wymiany roślin. Po zimowej nawałnicy, która pochłonęła wiele drzew, szczególnie sosen – Miasto zakupiło 500 sadzonek sosny, podczas kiermaszu będzie można otrzymać (oczywiście bezpłatnie) sadzonki od naszych samorządowców burmistrza Marka Banaszka i radnych z przewodniczącym Rady Miasta Mariuszem Batorskim.

ECO Targ odbędzie się natomiast tuż obok – na skwerze przy MOK Józefów.  Będzie można na nim kupić zdrowe produkty pochodzące od lokalnych wytwórców. ECO TARG organizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2022.

Skip to content