Mężczyzna i kobieta w objęciu. Ciemne tło.

„Norwid” na scenie MOK

Mężczyzna i kobieta objęci w uścisku. Ciemne tło.

27 LISTOPADA (SOBOTA) GODZ. 18:00 „Norwid”/spektakl poetycki

Zapraszamy Państwa do świata poezji Cypriana Kamila Norwida w wykonaniu: Mai Berełkowskiej, Piotra Cyrwusa i Kajetana Matczuka.  

Powodowani fascynacją oryginalną myślą poety wyrażoną w niezwykle współczesny sposób oraz zachęceni obchodami ustanowionego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Roku Norwidowskiego, pragniemy podzielić się ze słuchaczami pięknem i mistrzostwem frazy artysty. Norwidowe myślenie o człowieku, a właściwie o osobie, o społeczeństwie i narodzie brzmi tak, jakby zostało sformułowane w XXI wieku; odpowiada obecnej wiedzy psychologicznej i socjologicznej. Opisuje fałszywe przekonania dotyczące relacji między ludźmi, brak prawdziwych, głębokich więzi między nimi.

Ten wybitny poeta na każdym kroku podkreślał konieczność życia zgodnie z planem bożym, ale równocześnie napiętnuje błędne wyobrażenia o religii, w której brakuje duchowości i prawdziwej relacji z Bogiem, pełnej gloryfikacji cierpienia.

Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska recytują m.in.: „Promethidion”, „Małe Dzieci”, „Małżeńską receptę”, „Klątwy”, „Zagadkę” i wiele innych.

Bilety: 30 zł
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Skip to content